Haberler

03.03.2013 - Entosav Çeltik Çiftçisine Darıcan Sorunu için Çözüm Sundu - 3 (Trakya Bölgesi)

Firmamız 3 Mart 2013 tarihinde Edirne Margi Oteli'nde ülkemizde ilk defa ruhsatlanan Clomazone aktif maddeli Titan 48 EC isimli yabancı ot ilacının Trakya tanıtım toplantısını gerçekleştirdi. Saat 17.30-19.30 arasında bölge distribitörü İZSAN Ltd. ile birlikte yapılan toplantı akşam yemeği ile son buldu. Bölgedeki büyük üretici ve zirai ilaç bayilerinin katıldığı toplantı, Entosav Genel Müdürü Tuncay Yıldıztekin'in firma tanıtımı ile başladı. Söz konusu toplantıda Prof. Dr. Hüsrev Mennan, çeltikte yabancı ot dayanıklılık sorunu ve yeni çözüm Titan 48 EC hakkında bilgilendirme sunumu yaptı. Üreticilerce büyük bir heyecanla beklenen Titan 48 EC, Mart ayı ile birlikte piyasaya arz edilecektir.

02.03.2013 - Entosav Çeltik Çiftçisine Darıcan Sorunu için Çözüm Sundu - 2 (Batı Marmara Bölgesi)

Firmamız, 2 Mart 2013 tarihinde Bandırma Ticaret Odası meclis salonunda ülkemizde ilk defa ruhsatlanan Clomazone aktif maddeli Titan 48 EC isimli yabancı ot ilacının tanıtım toplantısını gerçekleştirdi. Saat 17.30-19.30 arasında bölge distribitörü Marmara Tarım desteği ile yapılan toplantı akşam yemeği ile son buldu. Yaklaşık 160 katılımcı ile gerçekleşen toplantı, Marmara Tarım Genel Müdürü Çağlayan Çay ve Entosav Genel Müdürü Tuncay Yıldıztekin'in açılış konuşmalarıyla başladı. Söz konusu toplantıda Prof. Dr. Hüsrev Mennan, çeltikte yabancı ot dayanıklılık sorunu ve yeni çözüm Titan 48 EC hakkında bilgilendirme sunumu yaptı. Üreticilerce büyük bir heyecanla beklenen Titan 48 EC, Mart ayı ile birlikte piyasaya arz edilecektir.

21.02.2013 - Entosav Çeltik Çiftçisine Darıcan Sorunu için Çözüm Sundu - 1 (Karadeniz Bölgesi)

Firmamız 21 Şubat 2013 tarihinde Samsun Atakum Grand Otel'de, Kasım 2012'de ruhsatladığı Titan 48 EC ticari markalı ürünün lansmanını yaptı. Bölge distribitörü Agropark ile birlikte düzenlenen toplantıya, bölge zirai ilaç bayileri ve çeltik üreticileri katıldı. Saat 17.00'de başlayan toplantı, ürünün üreticisi FMC firmasından Satış Müdürü Erol Karkan, Teknik Müdürü Patrick Favier, Entosav Genel Müdürü Tuncay Yıldıztekin ve Prof Dr. Hüsrev Mennan'ın sunumlarıyla saat 19.30 da tamamlandı. Entosav tarafından ruhsatlanmış olan ve Mart 2013'de piyasaya arz edilecek Titan 48 EC, dayanıklılık kazanmış darıcan probleminin çözümü için tek alternatiftir. Titan 48 EC farklı etki mekanizması ile katılımcıların ilgisini çekmiş ve çözümsüz problemin tek çözümü olarak üretici tarafından heyecanla beklenmeye başlanmıştır. Entosav; Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında bütün ekibi ile Türk çiftiçisinin hizmetinde olacaktır.

16.11.2012 - III. Ulusal Biyosidal Kongre Platin Sponsoru: ENTOSAV

Firmamız 1-4 Kasım 2012 tarihleri arasında Şanlıurfa'da gerçekleştirilen III. Ulusal Biyosidal Kongre'nin platin sponsoru olmuştur. Genel müdürümüz Sayın Tuncay YILDIZTEKİN ve uluslararası ortağımız Chemtura firmasının Global Pazar Geliştirme müdürü Sayın Luigi Avella'nın da sunumlar yaptığı kongrede T.C. Sağlık Bakanlığı yetkilileri, belediye temsilcileri, il/ilçe sağlık müdürlükleri, üniversiteler ve sektörün önde gelen firmaları yer almıştır. Şanlıurfa Belediye Başkanı Sayın Dr. Ahmet Eşref FAKIBABA ve Harran Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. İbrahim Halil MUTLU'nun da ziyaret ettiği standımıza katılımcılar yoğun ilgi göstermiştir. Genel müdürümüzün yaptığı sunum ise farklı taraflardan pozitif geri dönüşler alarak sektörümüzün sorunlarına ışık tutmuştur. Entosav ailesi olarak bilime ve sektörümüze katkı yapmaktan onur duyduğumuzu bilmenizi ister, herkese teşekkür ederiz.

18.10.2012 - Profesyonel Yara Bakımında Yeni Yaklaşım ve VETERICYN

Entosav Ailesi, faaliyet gösterdiği üretim, hizmet, halk sağlığı, çevre düzenlemesi, inşaat ve taahhüt alanlarına hayvan sağlığını da ekleyerek; Türk Veteriner Hekimlerine, çiftçisine ve hayvan severlere de hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyor. Bu amaçla "Profesyonel Yara Bakımında Yeni Yaklaşım ve VETERICYN" konulu seminerlerimiz Innovacyn firması Uluslararası Satış Direktörü Troy Simmons ve Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Satış Müdürü Brian Costigan'ın katılımlarıyla 5 Ekim 2012 Cuma günü İzmir Crowne Plaza ve 7 Ekim 2012 Pazar Günü Sarıyer Event Garden, İstanbul'da yapılmıştır. Tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz.

20-23.09.2012 - AgroExpo Eurasia 2012 8. Uluslararası Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı

20-23 Eylül tarihleri arasında İzmir'de düzenlenen ve 150.000'in üzerinde katılımcının ziyaret ettiği AgroExpo Eurasia 2012 8. Uluslararası Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı'na katılan firmamıza yerli ve yabancı ziyaretçiler büyük ilgi göstermiştir. Firmamız yöneticileri ve teknik personelimiz çiftliklerde biyogüvenlik sistemleri ile ilgili bilgilendirme (ürün, kontrol programları) yapmışlardır. Firmamız portföyüne yeni katılan ve patentli yeni teknoloji ile üretilmiş Vetericyn isimli ürünümüzün de lansmanı yapılmıştır.

25-30.04.2011 - ISOPS 7 Platin Sponsor: Entosav

25-30 Nisan tarihleri arasında Kuşadası Pine Bay tatil köyünde düzenlenen 7.Uluslarası tararcık Sempozyumuna (7th International Symposium on Phlebotomine Sandflies) Platin sponsor olarak katılan Entosav standı ile tüm dünyadan katılan bilim adamlarınca ve ISOPS yönetimince araştırma ve bilime verdiği katkılar dolayısıyla takdir edilmiştir.

Entosav teknik yetkililerinin de katılarak izlediği sempozyumda Phlebotomine (tatarcıklarlar) konusunda 5 gün boyunca bildiriler sunularak tartışılmış 2 gün programı ise sadece kontrolu konusunda yapılan araştırmalar sunulmuş ve katılımcıların ilgisi dikkat çekmiştir. Tüm dünyadan katılan 160 bilim adamı 3 yılda bir yapılan kongreye desteği için teşekkür etmişlerdir.

13-15.04.2011 - II. Şehircilik Teknoloji Fuarı

13-15 Nisan tarihleri arasında Antalya'da düzenlenen II. ŞEHİRCİLİK TEKNOLOJİLERİ FUARI'na katılan firmamıza 160 m2 stant alanında yerli ve yabancı ziyaretçiler büyük ilgi gösterdi. Yeni kurumsal çevreci konseptimizin, ürün ve hizmetlerimizin tanıtıldığı fuarda Belediye Başkan ve yetkilileri ile bir araya gelen firmamız yöneticileri ve teknik personeli Çevre Sağlığı, Hizmet ve Peyzaj konularında firmamızın aktiviteleri ve yeni projeleri konularında ziyaretçileri bilgilendirmişlerdir.

24.03.2011 - Karasinek Kontrolu Semineri - Edincik

Edincik Belediye Başkanı Sn. Mehmet Yağcı ve Vet. Hek. Rabia Yazıcı organizasyonu ile düzenlenen ve Tavukçuluk İşletmeleri yetkililerinin katılımı ile gerçekleştirilen seminerde Entosav'ın karasinek kontrol konsepti Bio. İ.Özdemir ve Vet. Hek. K.Altuğ tarafından sunularak tartışılmıştır. Bölgedeki tüm işletme yetkililerinin katıldığı seminerde Entosav'ın sunduğu karasinek kontrol konsepti ve programı benimsenerek uygulamaya konulmasına karar verildi.