Kurumsal

Tarihçe
1995
Entosav, gençlere verilen işsizlik kredisi ile çok düşük sermayeli bir aile şirketi olarak kurulmuştur.
1996
ENTOSAV, ilk olarak haşere kontrol hizmetleri alanında faaliyet göstermeye başlamıştır.
1997
Peyzaj proje ve uygulama hizmetleri ile faaliyetlerine yeni bir boyut kazandırmıştır.
Entosav yapay şelale uygulamaları ile ülkemizin bu alanda en büyük projelerine imza atmıştır.
Entosav - Unıroyal Chemical ile DU-DİM markalı ürünlerin Türkiye distribütörlüğü için görüşmelere başlamıştır.
Entosav büyük çaplı fidanlık tesis ederek, Polonezköy-Beykoz / İstanbul peyzaj bürosunu açtı.
1998
Entosav, bölgesel olarak haşere ilaçları satışına girdi.
2000
Uniroyal Chemical ile anlaşma sağlandı ve Du-Dim markalı iki larvasitin ruhsatlandırma çalışmaları başlatıldı.
2001
Entosav devalüasyona rağmen ayakta kalan ve yatırımlarına devam eden bir firma unvanı kazandı.
2002
Du-Dim ticari markalı iki larvasitin ruhsatı alındı.
2003
Dow Agrosciensis ile distribütörlük anlaşması imzalandı.
Üç (3) alan spreyine ruhsat aldı.
Entosav Summit Chemical ile Mosquito Dunks isimli larvasit için Türkiye distribütörlüğü anlaşmasını gerçekleştirdi. Aynı yıl bu ürüne ruhsat aldı.
2004
Entosav alan spreyi sayısını beşe (5) yükseltti.
Entosav; Mylva SPA İspanyol firması ile Türkiye, Ortadoğu ve Orta Asya distribütörlüğü anlaşmasını imzaladı. Bu firmaya; Serpa Gel, Eco Gel ve Ecorex Alfa isimli ürünlerin ruhsat başvurusunda bulundu.
İspanyol Quimunsa firması ile rodentisitler için anlaşma yapıldı. Bu firmadan ithal edilecek fare zehirleri ruhsatlandı.
Hacettepe Üniversitesi Teknokent Teknoloji Geliştirme Merkezi'nde ar-ge departmanını kurdu.
2005
Alan spreyi sayısını on üçe (13) çıkardı. Dört (4) EW formulasyon alan spreyi ruhsatını da almak üzere son belgeleri bakanlığa sundu.
İtalyan Kollant firması ile karasinek yemi ve üç fare zehiri için anlaşma yapıldı.
Entosav İtalyan Caffini firması ile zirai ilaçlama makineleri ve mist blower cihazları için anlaştı. Aynı yıl çok sayıda mist blower cihazı ülkemiz pazarına sunuldu.
Entosav; kendine ait merkez binasını inşa etti.
Entosav Dimilin ODC 45 ticari markalı orman zararlıları ile mücadele ürününün ruhsatını aldı.
2006
İspanyol MYLVA firmasından ithal edilen hamamböceği Gel formülasyonları ile Avrupa Birliği destekli ve WHOPES spesifikasyonlarına uygun DU-DİM 2DT, DU-DİM 15 SC larvasitlerinin ruhsatı tamamlandı ve bu ürünler aynı yıl pazara sunuldu.
Entosav, Entopest ve Yıldıztekin Mühendislik grup firmalarının kuruluşunu gerçekleştirdi.
2007
Tüketici grubu ürünleri ile son kullanıcıya ürün sunmaya başladı. Aynı yıl, veteriner dış parazit ürünleri ile hayvancılık sektörüne hizmet ve ürün sunmaya başladı. 2007 yılında ayrıca ilk KENE İLACI ECOREX ALFA SE firmamız tarafından ruhsatlandı.
BRODY markalı pasta ve mum blok fare zehirlerimizin ruhsat işlemi tamamlandı.
Gölcük Donanma Komutanlığı'nda büyük ölçekli park inşaatını tamamladı.
2008
Entosav, Entovest grup firmasını kurdu. Aynı yıl içinde bir ar-ge, dolum, üretim ve paketleme merkezi oluşturdu. Yine aynı dönemde dört ekonomik alan spreyi ruhsatını tamamladı ve doğal solventli ürünlere yöneldi.
Darıca, Kocaeli ve Gebze de büyük park projelerine başladı. Aynı yıl başlayan bahçe bakım ve koruma hizmetlerimiz başta TÜBİTAK olmak üzere çok sayıda büyük ölçekli kuruluşta devam etmektedir.
2009
Doğal kene ilacı, doğal fare ilacı, doğal sivrisinek larvasiti vb. çok sayıda özel patentli ürünlerle sektörde yenilikçi ve çevreci bir firma olma konumunu pekiştirdi.
Dört (4) EW formülasyon ruhsatı aldı.
2010
Doğal solventli yenilikçi ve kullanıma hazır tüketici ürünlerimiz ruhsatlandı. Aynı yıl 3 doğal solventli alan spreyi daha ruhsatlanarak pazara sunuldu. Ayrıca AB Biocides onaylı karasinek ilaçlarımız Muscid 100 SG ile Muscid 5 GB ruhsatlanarak karasinek kontrolünde yeni bir dönem başlatıldı. Bir (1) Japon ve iki (2) ABD çok uluslu firmayla anlaşma yapıldı.
2011
Yenilikçi tüketici ürünleriyle birlikte, yeni nesil neonikotinoid ürün geliştirme projelerine başlandı. Aynı yıl tarım ve orman zararlılarına karşı ürün çalışmaları başladı. SANTEZ ve KOSGEB ürün teşviklerine layık görülen buluşlar gerçekleştirildi, bu buluşlara ait patentler alındı.
Bugün
Bugün Entosav, belediyeler, eczaneler, veteriner klinikleri, zirai ilaç bayileri, Tarım Kredi Kooperatifleri, askeri kuruluşlar başta olmak üzere farklı segmentlere özel ürünler geliştirmiş ve her alanda güçlü ve geniş dağıtım kanalı ile halka hizmet sunmaktadır.

Entosav'ı tek kelimeyle açıklamanın en doğru tanımı, ''YENİLİK'' tir. Yeni dönemde yeni yeniliklerin keşfi önceliğimizdir.